Tüm Zamanların Çok Satan Fantastik-Kurgu Listesi

Bir kitabın çok satması onun iyi bir kitap olduğu anlamına gelmiyor. Kime göre iyi, neye göre iyi tartışılır. Ama son zamanlarda internetin yaygınlaşması ile kitaplar çok geniş bir kesime tanıtılabiliyor, bu da haliyle satışlarını etkiliyor.

“Tüm Zamanların Çok Satan Fantastik-Kurgu” listesini hazırlarken, serilerin toplam satışı değil, kitap başı ortalama satışını dikkate aldık. Bunun sebebi, bazı serilerin ilk kitapları sevilirken ve çok satarken diğer kitaplarından bazıları satmıyor,pazarlama stratejilerinde hata yapılıyor yada buna benzer bin bir türlü aksilik çıkabiliyor. Bunları göz önüne bulundurmaz isek çok objektif bir liste olmayacağını düşündük.

Listedeki bazı seriler ülkemizde eksiksiz çevrilmişken, bazıları ya hiç yayımlanmadı ya da uzun aralıklarla yayımlanıyor. Bazılarının birkaç kitabı yayımlandı sonra satmadığı için yayın hakları bırakıldı.

asd

“Tüm Zamanların Çok Satan Fantastik-Kurgu” listesinde King’in Kara Kule serisi 7. sırada yer alırken toplamda 30.000.000 satmış, haliyle bu rakama Kara Kule çizgi roman serisi dahil değil. King’i ilk sıralarda görmek dileğiyle…

 

Kaynak: Kurgu Sanat

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s