Yeniden Baskısı Yapılan King Kitapları

Altın Kitaplar baskısı tükenmiş pek çok Stephen King kitabında yeni baskıya giderek okurlarını sevindiriyor!

CHRISTINE

“Plymouth Fury model bir araba olan Christine’in geçmişinde pek çok gizemli olay vardır.

Asıl sahibinin habis ruhunu taşıyan Christine, hurda haldeyken yeni sahibine satılır ve artık önlenemez olaylar zinciri yeniden başlar.”

christine

Katil ruhlu bir arabanın peşinde geçen eser, 1983’te John Carpenter tarafından sinemaya uyarlanmıştı.

KUJO

“Kujo iri cüssesine rağmen uysal, akıllı ve sevilen bir köpektir. O da diğer köpekler gibi insanlara sadakatle bağlıdır.

Ne var ki beklenmedik bir biçimde bir yarasa tarafından ısırılır.

Artık ne Kujo bildik bir köpektir, ne de hayat bildik bir şekilde devam edecektir.

“Canavarlar asla ölmez.”kujo

İlk olarak 1982 yılında yayımlanan Kujo, daha sonra yeni baskılar bulma şansı yakalamıştı. 2015’te yeni bir kapakla tekrar bizlerle oldu. Oya Çakır‘ın çevirdiği eser, 1983’te Lewis Teague tarafından sinemaya uyarlanmıştı.

RÜYA AVCISI

“Bir zamanlar lanetli Derry kentinde dört arkadaş birbirine yardım ederek kahramanca bir şey yapmışlardı ve bu asla anlayamadıkları bir şekilde onları değiştirmişti.”ruyaavcisi

King‘in Tommynockers (Şeffaf)‘dan sonra uzaylıları konu aldığı bir başka büyük eser. Yeni baskı, Rüya Avcısı‘na da yeni bir kapak getiriyor. Kitabın 2003 yapımı bir filmi de mevcut. Lawrence Kasdan‘ın yönettiği filmin başrolünde Morgan Freeman‘ı görüyoruz.

GECE YARISINI DÖRT GEÇE

“Amerikan edebiyatının kelime sihirbazı olarak tanımlanan King bu eserinde bizlere dört novella sunuyor. King’in hikâyelerinin her biri, insan doğası ve bilinçaltının karanlık köşelerinde gizlenen yüzleşemediğimiz korkuları kaşıyarak tüm duyularımızı alarma geçiriyor.”geceyarisinidortgece

The Langoliers, Secret Window, Secret Garden, The Library Policeman ve The Sun Dog adlı uzun öykülerden oluşan kitap, uzun öykü türüne ders niteliği taşıyan öyküler içeriyor. Secret Window, Secret Garden adlı öykü ise 2004 yılında David Koepp tarafından sinemaya uyarlandı. Başrolünde Johnny Depp vardı.

Kuşku Mevsimi ve Esaretin Bedeli

“Usta yazar Stephen King’in novela türündeki öykülerinden oluşan Kuşku Mevsimi, en fazla “Shawshank Redemption” adlı filme çekilmiş öyküsüyle büyük ilgi gördü. Ülkemizde “Esaretin Bedeli” ismiyle hafızalara kazınan film, Amerikan Film Enstitüsü’nün hazırladığı “En İyi 100 Film” listesinde yer almaktadır.

c41eb2bf-66bd-48a1-890e-d717d259532b-1

Bugüne dek pek çok yapıtı film ve TV dizisi olarak yorumlanan yazarın Kuşku Mevsimi adlı romanında; Yetenekli Öğrenci, Esaretin Bedeli (Shawshank Redemption) ve Solunum Metodu adlı üç öykü bulunuyor. Stephen King, Kuşku Mevsimi ile yalnızca korku ve gerilimde değil dram türünde de usta bir yazar oduğunu kanıtlıyor…”

Tükenmiş kitapları tekrar okuyuculara kazandıran Altın Kitaplar’a, Stephen King Türkiye olarak teşekkürü bir borç biliriz.

 

 

Kaynak

 

Reklamlar

One comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s